Pár slov o adrenalinu

Zážitky spojené s adrenalinem patří většinou mezi ty, na které se hned tak nezapomíná. Pokud někdo z vašich známých slaví narozeniny, nebo jiné významné jubileum, proč jej nepotěšit originálním dárkem? Adrenalinových disciplín dnes existují stovky a vy můžete vybrat přesně tu, která splňuje touhy a představy vaší blízké osoby.

Ať už se jedná o bungee jumping, jízdu ve sportovním voze, nebo skok padákem, extrémní situace pomohou každému odpoutat se na chvilku od všedních starostí života a osvěžit tělo i mysl.

Pár slov o adrenalinu

Adrenalin je látka, která vzniká v našem těle ve chvíli, kdy se připravuje na velký výkon a je základním hormonem lidské stresové reakce „útok, nebo útěk“. Svaly se napnou, dech a tep se zrychlí a zvýší se krevní tlak. Adrenalinové sporty mají podle lékařů velmi dobrý vliv na lidskou psychiku a podle některých zvyšuje adrenalin chuť na sex. Způsobuje, že je člověk schopen, podat extrémní výkon. Z těchto a mnoha dalších důvodů jsou adrenalinové aktivity tak velmi populární. Adrenalinoví nadšenci nejen dobrodružství prožívají, ale taky se o ně rádi podělí s ostatními spřízněnými dušemi. Existují časopisy a webové portály o sportu, turistice a outdooru, kde si můžete o všech tradičních i netradičních aktivitách přečíst. Mezi nejpopulárnější stránky patří www.horydoly.cz.

Adrenalinové zážitky

Zážitková agentura Essence nabízí mnoho různých adrenalinových aktivit. Některé jsou vhodné spíše pro muže, jiné více vyhovují ženám. Největší klasikou je zřejmě bungee jumping, nebo bungee s houpačkou, kdy si můžete na vlastní kůži vyzkoušet volný pád. Vyzkoušet se ale dá i řada dalších extrémních zážitků, jako například vojenský výcvik, jízda ve Ferrari na závodní dráze, lety na vznášedle, nebo prozkoumávání hluboké podzemní jeskyně. Novinkou mezi adrenalinovými zážitky je vodní flyboarding, při kterém létáte pomocí vodních trysek.

Adrenalinové dárky

Adrenalinové dárky věnujete v podobě dárkové krabičky, která obsahuje poukaz na adrenalinový zážitek a průvodní dopis se všemi informacemi, včetně vašeho osobního věnování obdarovanému. Ten si pak může sám zvolit termín prožití svého adrenalinového zážitku. Extrémní situace si samozřejmě můžete vyzkoušet i vy sami. Uvidíte, že se po jejich překonání budete cítit lépe fyzicky i psychicky.