Adrenalinové zážitky bez bariér

I handicapovaní lidé si dnes díky sdružení Adrenalin bez bariér mohou zkusit nejrůznější adrenalinové zážitky. Adrenalin bez bariér je občanské sdružení, které vzniklo v roce 2006. Jeho hlavním cílem je přiblížit adrenalinové sporty handicapovaným. Sdružení chce umožnit a nabídnout adrenalinové zážitky zdravým i handicapovaným a ukázat tak všem, že handicap nemusí být překážkou.

Pátráte po originálních dárcích? Podívejte se na stránky o zážitkových dárcích!

Oblíbené adrenalinové aktivity

Oblíbenou aktivitou jsou čtyřkolky. Díky nim se handicapovaní podívají na místa, která by jinak nemohli navštívit. Čtyřkolkové akce pořádá sdružení dvojí druhu, první je „víkend pro nováčky“, kde se schází postižení, kteří na čtyřkolce ještě nikdy nejeli nebo jeli jen párkrát. Jízda probíhá ve společnosti zkušených instruktorů, kteří pomáhají nováčkům při řízení stroje. Další akcí spojenou se čtyřkolkami je „country weekend“ , který se odehrává nedaleko Berouna.  Při něm si účastníci nejen zajezdí na čtyřkolkách, ale mohou se svézt i na koni nebo si vyzkoušet jízdu na handbiku.

Inspirujte se také dárky k narozeninám!

Další aktivity, které mohou handicapovaní poznat, jsou blokarting a kiting. Blokart se do České republiky dostal z Nového Zélandu. Jde o motokáru s plachtou, svým způsobem tato aktivita připomíná pozemní jachtaření, což není daleko od pravdy. Blokarting jde provozovat v létě na louce stejně tak jako v zimě na zamrzlé vodní ploše. Kiting je adrenalinový sport, při které se využívá kite (tažný drak).Ten člověka táhne po zemi, vodě či sněhu. Nejdříve se účastník musí s kitem samozřejmě seznámit teoreticky pod dohledem instruktora, aby ho pak dokázal pořádně ovládat v praxi.

Zážitky jako dárek jsou oblíbenou formou obdarování, buďte originální a darujte zážitek jako dárek!