Bungee jumping a houpačka

Chtěli jste někdy zkusit bungee jumping, ale neměli jste k tomu dost odvahy? Máte rádi adrenalin a lákají vás nové věci? Seberte všechnu svoji odvahu, odhodlejte se a skočte, adrenalinových zážitků není nikdy dost! Existují samozřejmě i skoky pro náročnější, které s sebou nesou něco navíc.  Třeba takový tandemový seskok s houpačkou. Ptáte se, co vás při tomto zážitku čeká? Čtěte dál!

Bungee jumping Písek

Bungee jumping Písek

Bungee jumping má svoji historii u kmenů, jejichž členové se přivazovali na lana a vrhali se do propasti. Pověst, která popisuje vznik bungee jumpingu je o ženě, která se rozhodla odejít od zlého manžela, vylezla proto na nejvyšší strom a za nohy se přivázala liánou. Její muž, který ji pronásledoval až na strom ji dohnal a chytil, žena se ale vrhla dolů. Ji liána zachytila a zachránila jí život, jejímu manželovi ale už ne. Ať už je pověst pravdivá či ne, realitou je, že se tento adrenalinový sport rozšířil do celého světa a jeho příznivci ho provozují i dnes.

Bungee jumping a skok do houpačky

Zážitek Bungee jumping a Houpačka je šitý na míru milovníkům adrenalinu. Zážitek obsahuje dva skoky, přičemž první je klasicky bungee jumping, který se skáče z mostu. Další skok nese název Houpačka. Při něm skokan skočí stylem do kyvadla, při kterém prožije přibližně dvacetimetrový volný pád. Po něm následuje přechod do kyvadlového pohybu, při kterém je běžné naměřené zrychlení kolem 89 km/hod. Také přetížení u tohoto seskoku je dvakrát tak těžší než u klasického bungee jumpingového skoku. Po absolvování zážitku dostane účastník certifikát o absolvování seskoku.

Pokud se na tento ryzí adrenalinový zážitek přece jen ještě tolik necítíte, podívejte se po jiném zážitku, který by pro vás byl vhodný. Vybírat můžete z bohaté nabídky zážitkových agentur, od masáží, sportu, víkendových pobytů až k gurmánským zážitkům a zážitkovým kurzům.