Letecký trenažér Praha

Pokud budete někdy chtít v Praze zažít něco neobvyklého, na co budete ještě dlouho vzpomínat, zkuste třeba návštěvu takového leteckého trenažeru. Letecké trenažery nejsou vyhrazeny pouze zájemcům o pilotní licenci. Agentura ESENCE nabízí svým zákazníkům unikátní možnost přijít si vyzkoušet jaké to je sednout si za knipl a vznést se spolu s letounem alespoň virtuálně.

Letecké simulátory jsou opravdu na špičkové úrovni. Jejich design odpovídá zcela přesně kokpitům simulovaných letadel. Grafika virtuální krajiny kolem vás je natolik dokonalá, že budete moci pozorovat nejjemnější detaily, jako jsou kamínky na přistávací dráze. To vše způsobí, že na chvíli zapomenete, že sedíte na zemi a bude to, jako kdybyste se skutečně vznesli.

Výběr je na vás

Na výběr jsou k dispozici tři typy letadel, která můžete zkusit pilotovat. Velmi častou volbou je známý dopravní letoun Boeing 737. V jeho impozantním kokpitu pochopíte, že řídit takový mnohatunový kolos není nic lehkého. Pokud dáváte přednost lehčím letadlům a jejich mnohem flexibilnějším manévrovacím schopnostem, můžete usednout do legendární Cessny nebo akrobatického letounu české výroby Zlín 242 L. Jejich trenažery jsou mnohem pohyblivější než je ten Boeingu a vy si tak skutečně zadovádíte, i když budete vlastně nohama stále pevně na zemi.

Připraveno je také několik scénářů letu, z nichž můžete vybírat. Je mezi nimi poklidný let, kdy si vyzkoušíte hlavně základy pilotování při vzletu a přistávání. Stejně tak jsou mezi nimi náročnější scénáře, které vám vženou do krve trochu adrenalinu. Zažijete těžká přistání na proslulých světových letištích za různých povětrnostních podmínek nebo ve stylu Bruce Willise zachráníte Boeing 737 poté, co přišel o posádku.

Zábava i vědomosti

Instruktoři vás seznámí se základy ovládání stroje a pilotní rutinou. Nejenomže si tak užijete spoustu zábavy, ale skutečně dostanete představu, jak se takový letoun ovládá. Dozvíte se také spoustu zajímavých informací o pilotech a jejich strojích. Instruktor vám bude po boku i během vašeho letu a poradí vám, kdykoli se dostanete do nesnází. Nemáte se tak opravdu čeho bát.