Sportovní střelba

Sportovní střelba není zrovna nejlevnějším koníčkem. Zato vám posílí sebevědomí, přinese nové zkušenosti a naučíte se ovládat střelnou zbraň.

 

Se sportovní střelbou můžete začít vy, ale i vaše děti. Kroužky sportovní střelby omezují věk nejmladších účastníků přibližně od osmi let. Samozřejmě závisí na každé jednotlivé střelecké skupině. Také záleží na tom, jakou disciplínu sportovní střelby budete chtít vyzkoušet. Na výběr máte z malorážky, vzduchové pistole, vzduchové pušky a pistole.

Zkuste si střelbu na jeden den

Vybavení pro střelce je poměrně finančně náročné, proto bude lepší, pořídíte-li si do začátku alespoň pár věcí z druhé ruky. Také je potřeba počítat s výdaji za střelivo, za pobyt na střelnici a pokud s sebou nebudete mít kamaráda, který vám vše ukáže, je třeba si zaplatit i profesionálního trenéra. Nějaké peníze si budete muset dát stranou i na vyřízení zbrojního pasu.

Střelba patří mezi adrenalinové sporty, které dnes nabízí mnoho zážitkových agentur. Pokud si budete chtít střelbu třeba jen vyzkoušet na jeden den, máte možnost zakoupit si zážitkový voucher, který vám umožní si zkusit střelbu z různých zbraní. Pokud váháte, uvědomte si, že je to pro vás lepší varianta, než si nakoupit drahé vybavení a pak zjistit, že vám tenhle koníček nevyhovuje.