Zkuste řídit vznášedlo!

Lákají vás adrenalinové zážitky a osvědčené evergreeny  jako tandemový seskok padákem, bungee jumping a střelbu už jste absolvovali? Zkuste netradiční let na vznášedlu. Přece jen tuto „rychlou levitaci“ v životě jen tak nezažijete.

Jak vznášedlo funguje a jak se dá řídit?

Vznášedlo funguje na jednoduchém principu, vlastně fouká vzduch pod základní vzduchový polštář a tím se nadnáší nad zem. Dovede se nejen vznášet, ale i pohybovat kupředu či do stran. Tento pohyb je zajištěn proudem vzduchu z hlavního ventilátoru, který se dá pomocí kormidla ovládat. S kormidlem jsou propojena i řídítka vznášedla. Vznášedlo je velmi multifunkční dopravní prostředek, protože se může pohybovat po nejrůznějších površích a v nejrozmanitějších podmínkách. Není pro něj problém zvládnout led, písek nebo štěrk.

Celý zážitek let na vznášedlu trvá kolem hodiny až dvou hodin, přičemž celou jednu hodinu budete moci vznášedlo řídit. Nejprve vám instruktor vysvětlí, jak se vozidlo chová a ukáže vám, jak s ním manipulovat a jaké jsou jeho jízdní vlastnosti.

Voucher na zážitek je sice pro jednu osobu, ale na samotnou akci můžete určitě vzít někoho s sebou a při řízení se vystřídat. Proč se nepodělit o tak báječný zážitek jako řízení vznášedla s někým ze svých kamarádů či blízkých? Další výhoda tohoto zážitku je, že můžete voucher vyčerpat v jakoukoliv roční dobu.

49_vznasedlo_II

Vojenské využití vznášedel

První pokusy se vzduchovými polštáři a jejich využití při přepravě osob či věcí byly zaznamenány na přelomu 60. a 70. let ve Francii. Jednalo se o pokusy s vlakem, pohybujícím se právě díky vzduchovému polštáři. Své uplatnění pak našla vznášedla v armádě. Americké námořnictvo má v dnešní době nejrozsáhlejší flotilu vznášedel na světě. Není se čemu divit, vznášedlo je ideální pro pohyb po pobřeží, těsně nad vodní hladinou či na písku. Vojenská vznášedla mohou přepravovat náklad až do hmotnosti šedesáti tun a jsou vybavena manžetou po celém obvodu, ta jim umožňuje překonávat v terénu překážky až o výšce 120 cm.

Bohatou nabídku dalších zážitkových dárků najdete na stránkách Esennce.cz, internetové agentury na zážitky.